Επιστροφή στην κορυφή με “τριάρα” κόντρα στο Λίντο για την Ανάληψη!

“Καθάρισε” στην επανάληψη η Ανάληψη

Την νίκη που την ανεβάζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ πανηγύρισε η Ανάληψη, η οποία επικράτησε με σκορ 3-0 του Λίντο.

Στο πρώτο μέρος δεν είδαμε πολλές φάσεις με την Ανάληψη να είχε την πρώτη καλή στιγμή στο ματς με μία κεφαλιά του Καργιωτάκη να μην καταλήγει στον στόχο.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα να είναι 0-0.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν με τους γηπεδούχους να είναι πιο αποτελεσματικοί και να πετυχαίνουν τρία τέρματα.

Στο 55′ η Ανάληψη κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Λόρι Γκούρο μετά από σουτ του Κοκκινάκη που κατέληξε στο δοκάρι!

Ένα τέταρτο αργότερα ο Χαμαλάκης με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του και ουσιαστικά “σφράγισε” την νίκη για τους γηπεδούχους!

Το τελικό 3-0 για την Ανάληψη διαμόρφωσε ο Καργιωτάκης στις καθυστερήσεις με πλασέ μετά από κόρνερ.

Ανάληψη: Μουντράκης, Καργιωτάκης Ε., Καργιωτάκης Γ., Κοζυράκης, Κοκκινάκης, Αργυρός, Αλεξίου, Γκούρο Ι., Πρέντι, Γκούρο Ε., Χαμαλάκης

Λίντο: Μακριδάκης, Καρακωνσταντάκης, Λούκα, Αδαμάκης, Αποστολίδης, Τζιράκης, Κεβάνι, Δασκαλάκης, Βαρδάκης, Μαυρής, Μουζουράκης