Επιστροφή στις νίκες για τον ΟΦΗ κόντρα στον Πρωτέα (85-75)

Μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα ο ΟΦΗ κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής κερδίζοντας με 85-75 στο Κλειστό του ΒΑΚ την Κυριακή το απόγευμα τον Πρωτέα Βούλας για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος καθ΄ολη την διάρκεια του ματς και πήρε μια δίκαιη και καθαρή νίκη . Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ αιφνιδιάστηκε κάπως από τους φιλοξενούμενους που προηγήθηκαν με 19-24 , αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο πάτησε γκάζι και πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα  9 πόντων (42-33).

Από εκεί και πέρα στο τρίτο δεκαλεπτο ο ΟΦΗ εδραίωσε την υπέρ του διαφορά και την εκτόξευσε και στο + 16 (53-37 στο 25΄) κλείνοντας το δεκάλεπτο με το σκορ στο 65-49 υπέρ του .

Κάπως έτσι το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν μια τυπική διαδικασία με τον ΟΦΗ να κερδίζει στο τέλος με 85-75 .

Τα δεκάλεπτα: 19-24, 42-33,85-75