Επιστροφή στις νίκες για το Λίντο μετά από ματσάρα κόντρα στην Ομόνοια!

Σημαντική νίκη για το Λίντο

Κέρδισε και διατηρήθηκε στην 3η θέση το Λίντο επικρατώντας με σκορ 3-2 της Ομόνοιας Καλλιθέας σε ένα παιχνίδι, όπου προηγήθηκε με δύο τέρματα, αγχώθηκε όταν η Ομόνοια ισοφάρισε μέσα σε λίγα λεπτά, όμως τελικά έκανε το 3-2 και πήρε το σημαντικό αυτό τρίποντο.

Μόλις στο 9′ το Λίντο πήρε το προβάδισμα με εύστοχο πλασέ του Δασκαλάκη.

Το Λίντο τρία λεπτά αργότερα έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με εύστοχο πλασέ του Μαυρή.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 59′ ο Κυπριωτάκης με πλασέ μείωσε για την Ομόνοια Καλλιθέας σε 2-1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Βέβαια οι φιλοξενούμενοι δεν στάθηκαν σε αυτό και έκαναν το 2-2 με τον Μπαντούνα στο 66′ από την “άσπρη” βούλα!

Το Λίντο όμως δεν πανικοβλήθηκε με τα δύο μαζεμένα τέρματα και πήρε εκ νέου του προβάδισμα στο 74′ με τον Βαρδάκη!

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 3-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα και το Λίντο να επιστρέφει στα τρίποντα.

Λίντο: Μακριδάκης, Καρακωνσταντάκη, Δεσποτόπουλος, Γιακουμάκης, Αδαμάκης, Τζιράκης, Παπάζογλου, Βαρδάκης, Μαυρής, Μουζουράκης

Ομόνοια Καλλιθέας: Κτιστάκης, Σαμπροβαλάκης, Γούρλας, Δασκαλάκης, Μπαντούνας, Μπαράκης, Λουλάκης, Κυπριωτάκης, Καραδάκης, Διαλυνάς