Πέρασε από τις Ασίτες με Κουτάντο ο Εργοτέλης!

Μία ακόμη σημαντική νίκη για τον Εργοτέλη

Με τον Κουτάντο να σκοράρει ο Εργοτέλης κατάφερε να πανηγυρίσει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του και να ανέβει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα επικρατώντας των Ασιτών με σκορ 0-1 εκτός έδρας.

Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν τις στιγμές τους σε κάποιο τέρμα με αποτέλεσμα να μείνουν για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς βαθμό.

Στο 33′ ο Εργοτέλης πήρε προβάδισμα στο σκορ με το σουτ του Κουτάντου και έτσι πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ καθώς οι Ασίτες στην μεγαλύτερη τους στιγμή σημάδεψαν το δοκάρι με τον Ρουμπάκη.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ παρ’ ότι είκοσι λεπτά πριν το τέλος ο Εργοτέλης έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Ντάγια στο 70′ και έτσι παρά τις προσπάθειες των Ασιτών δεν άλλαξε κάτι με τους “κιτρινόμαυρους” να κρατάνε το 0-1 μέχρι το τέλος και να φτάνουν στην δεύτερη συνεχόμενη επιτυχία τους.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι πέραν από τις καλές στιγμές που δημιούργησαν στην επανάληψη είχαν και δεύτερο δοκάρι με τον Κοτζαδάκη!

Ασίτες: Χαραλαμπάκης, Κοπιδάκης, Μανωλιτσάκης, Ζαρκαδούλας (15′ λ.τρ. Αποστολάκης), Ρουμπάκης Ε. (46′ Μανουσάκης), Ρουμπάκης Κ., Κοζορώνης, Αναστασάκης, Κοτζαδάκης, Γκεγκόλλι (80′ Μηναδάκης)

Εργοτέλης: Μιράσι, Τσέρος, Νταγιά, Ντίσα (75′ Κατσαβούνης), Κούταντος (75′ Σκούρας), Περσκέφα, Κορνάρος, Χότζα, Σαμπροβαλάκης (90′ Βασιλάκης), Κόκκινος (90′ Κατσούρρι), Σκούφος