Ηρόδοτος: Βαριά ήττα με 5-2 στη Νέα Σμύρνη από τον Απόλλωνα

Bαριά ήττα με 5-2 γνώρισε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης ο Ηρόδοτος από τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 17η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

O Hρόδοτος μπορεί να σημείωσε δύο γκολ αλλά αυτά κυρίως προήλθαν από λάθη της άμυνας των γηπεδούχων που ήταν καλύτεροι και πήραν δίκαια τη νίκη βυθίζοντας και άλλο την ομάδα της Αλικαρνασσού στην προσπάθεια που κάνει μήπως αποφύγει τον υποβιβασμό.

Το φιλμ του ματς:

9′ Το σουτ Μάρκοβιτς από καλή θέση, έφυγε άουτ
11′ Ευκαιρία με τον Ντομίνγκες, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο
20′ O Καρίμ ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμά του από τον Θεοδωράκη
22′ Κεφαλιά του Ντομίνγκες, ψηλά άουτ η μπάλα
24′ ΓΚΟΛ Ο Απόλλωνας Σμύρνης ανοίγει το σκορ με τον Μωραϊτη με πλασέ από κοντά, έπειτα από σέντρα του Παπαγεωργίου
29′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απο μακρινή απόσταση του Φράτσοβιτς, άουτ η μπάλα
33′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Καρίμ, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γκόλοβιτς
37′ Κεφαλιά του Μωραϊτη, απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μάρκοβιτς
38′ Σουτ του Κουάδρα, η μπάλα άουτ
41′ ΓΚΟΛ Ο Μωραϊτης σημειώνει με προβολή το 2-0 μετά από μπέρδεμα της άμυνας στην περιοχή
46′ Ο Κουάδρα πλάσαρε αουτ, χάνοντας το βηματισμό του σε τετ α τετ
51′ ΓΚΟΛ Μειώνει ο Ηρόδοτος με τον Θεοδωράκη μετά από γέμισμα του Χαλκιαδάκη
53′ ΓΚΟΛ Ο Κοροβέσης με κεφαλιά από σχετικά μακρινή απόσταση σκοράρει για το 3-1
64′ Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Φάουλ του Χαλίμι έδιωξε ο Γκόλοβιτς και στην επαναφορά ο Μωραϊτης αστόχησε με κεφαλιά
66′ ΓΚΟΛ Από σέντρα του Γρηγορόπουλου, ο Κερεμίν έκανε το 3-2 με βολέ στην κίνηση. Πιάστηκε στον ύπνο η άμυνα
74′ ΓΚΟΛ Με πέναλτι που κέρδισε ο Παπαγεωργίου, ο Χαλίμι σημειώνει το 4-2
89′ ΓΚΟΛ Ο Χαλίμι τροφοδότησε τον Μωραϊτη, που με βολ πλανέ πέτυχε χατ τρικ για το 5-2

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Σόρτσαν, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Πατάπης, Κοροβέσης (83′ Ταμπάς), Αναστασόπουλος, Μουστακόπουλος (83′ Λούσινγκερ), Κουάδρα (90+2′ Θεοχάρης), Μωραΐτης, Περέιρα (75′ Ερέρα), Σαντάτ (46′ Χαλίμι).

Ηρόδοτος (Δημητρίου): Γκόλοβιτς, Πιτσόλης, Ν. Χαλκιαδάκης (61′ Κερέμπιν), Φράτροβιτς, Μπακούτσης, Θεοδωράκης (86′ Κλάδος), Χαΐκάλης, Λεβιτσάνιν, Μ. Χαλκιαδάκης (79′ Χιντρί), Μάρκοβιτς, Γρηγορόπουλος.

Πηγή: mikriliga.gom