Η Πεύκη “φρέναρε” απότομα τον ΟΦΗ και έσπασε το σερί του (67-60)

“Φρένο” στο νικηφόρο σερί του ΟΦΗ έβαλε την Κυριακή το απόγευμα η ομάδα της Πεύκης που στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο της Β΄Εθνικής κέρδισε την κρητική ομάδα με 67-60 και την ξαναέβαλε σε αγωνία σχετικά με την παραμονή στην κατηγορία

Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για τους γηπεδούχους που αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για την αποφυγή του απευθείας υποβιβασμού , ενώ από την άλλη ο ΟΦΗ μετά τις συνεχόμενες νίκες που είχε κάνει δεν κατάφερε να κερδίζει και να βρεθεί στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα και εκτός της ζώνης των πλέϊ άουτ για την παραμονή στην κατηγορία

Το συγκρότημα του Βασίλη Ράλλη είχε το πάνω χέρι στο ματς στα πρώτα 30 λεπτά όπου ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ όμως έκανε ένα πολύ κακό τέταρτο δεκάλεπτο που του στοίχισε πετυχαίνοντας μόλις  πόντους και έτσι μοιραία ήρθε η ήττα με 67-60 στο τέλος

Τα δεκάλεπτα:9-17,25-33,49-51,67-60

Πεύκη (Παύλος): Τσιότρας 12(1), Τσακίρης 3(1), Βούρτσης 2, Μακρυγιαννάκης 9(3), Φιλιππόπουλος 4, Ομάρ 18(3), Γεροκώστας, Σκονδρας, Τσαγκαράκης 5, Ψαρόπουλος 13(2).

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 20(4), Λάππας 4, Τσερκιτζόγλου 7, Πέτρου. Πρωτογεράκης 7, Σταμπουλής 16 (2), Πάλλης, Αναστασάκης 2, Θεοδωρίδης, Μπουμπάρης 4.