Κέρδισε με ανατροπή την Νεάπολη ο Γιούχτας!

Δυσκολεύτηκε αλλά κατάφερε να πετύχει ακόμα μία νίκη σε φιλικό προετοιμασίας ο Γιούχτας, ο οποίος επικράτησε με ανατροπή της Νεάπολης στο Λασίθι, με σκορ 1-2.

Η αξιόμαχη ομάδα της Νεάπολης η οποία φαίνεται ότι θα διεκδικήσει την επιστροφή της στην Γ’ Εθνική, μέσα από το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Λασιθίου, προηγήθηκε στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο με τον Μαντουράρη να βρίσκει δίχτυα.

Στην επανάληψη το συγκρότημα του Νίκου Σουργιά ισοφάρισε σε 1-1 με τον Αζίζι έπειτα από κάθετη πάσα του Κεφαλούκου. Ο Αζίζι μάλιστα είχε χαμένο πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Κόκκινος, με τον Λεοντιάδη όμως να αποκρούει.

Το 1-2 διαμορφώθηκε με σκόρερ τον Τουγλή. Εκτελέστηκε φάουλ με πάσα από τον Δωματά και ο Τουγλής με πλασέ στην απέναντι γωνία, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-2.