“Καθάρισε” από το πρώτο μέρος τον Ρωμανό ο Εργοτέλης!

Σπουδαία εντός έδρας νίκη από το πρώτο ημίχρονο για τον Εργοτέλη

Ο Εργοτέλης μπήκε δυνατά και με τρία γκολ στο πρώτο μέρος πανηγύρισε τη νίκη με σκορ 3-1 κόντρα στον Ρωμανό.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Χότζα, Ντίσα και Σφακιανάκης, ενώ ο Ρωμανός μείωσε στο τελικό 3-1 με τον Νοδαράκη.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Ρωμανός είχε και δοκάρι με τον Ζαμίδη στο 1-0.

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου στο παιχνίδι ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ με τον Χότζα με κεφαλιά!

Λίγες στιγμές μετά το γκολ των γηπεδούχων ο Ρωμανός άγγιξε την ισοφάριση, όμως η κεφαλιά του Ζαμίδη σταμάτησε στο δοκάρι!

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού ο Εργοτέλης έκανε δύο τα τέρματα του με τον Ντίσα με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή!

Και σαν να μην έφτανε αυτό λίγα λεπτά αργότερα ο Σφακιανάκης με κεφαλιά έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ρωμανός βρήκε αντίδραση και μείωσε σε 3-1 με προβολή του Νοδαράκη μέσα από την περιοχή στο 50′!

Παρά το γρήγορο γκολ όμως στην επανάληψη η ομάδα της Ελιάς δεν κατάφερε να κάνει κάτι περισσότερο με αποτέλεσμα να το 3-1 να μείνει μέχρι το τέλος και ο Εργοτέλης να πανηγυρίσει μία σημαντική εντός έδρας νίκη.

Εργοτέλης: Μιράσι, Κορνάρος, Κρασανάκης, Τβαούρι, Κόκκινος, Κουτάντος, Σκούφος, Σφακιανάκης, Χότζα, Ντίσα, Σαμπροβαλάκης

Ρωμανός: Αμπράμοβ, Κουκάκης, Μπαλάφας, Παχάκης, Γιακουμάκης, Παπαδάκης, Τσιμηνικάκης, Χαλιλάι, Ζαμίδης, Λαζανάκης, Νοδαράκης