Κ15 ΟΦΗ: Μοιράστηκε βαθμούς και εντυπώσεις με τον Ατρόμητο εκτός έδρας (1-1)

Ισόπαλη με σκορ 1-1 αναδείχθηκε η Κ15 του ΟΦΗ με την αντίστοιχη του Ατρόμητου, σε αναμέτρηση που έγινε το πρωί της Κυριακής (5/3) στο Λαϊκό Στάδιο Αγ. Ιερόθεου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K15.

Η Κ15 του ΟΦΗ είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 17’, με τον Αντωνακάκη να πλασάρει μετά από ωραία κάθετη πάσα του Χέιλυ, όμως ο Αντωνόπουλος απέκρουσε.

Στο 60’ ο ΟΦΗ έχασε άλλη μια ευκαιρία, με το σουτ του Ασμαριανάκη να περνά άουτ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο εικοσάλεπτο, όταν αρχικά οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 70’ με τον Καλαϊτζίδη, ενώ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η ομάδα μας ισοφάρισε 1-1 και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πετούση.

Κ15 ΟΦΗ: Αλεξανδράκης, Κοζυράκης, Χέιλυ (72’ Καλαϊτζής), Λυγεράκης, Καινουριάκης, Ακουμιανάκης, Krasta (72’ Κασσαπάκης), Ματθαιάκης (52’ Ασμαριανάκης), Αντωνακάκης, Πετούσης, Κοντόπουλος (68’ Κλάδος).