Κ17 ΟΦΗ: Eντός έδρας ήττα από τον Λεβαδειακό (2-4)

Την ήττα με σκορ 4-2 γνώρισε η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Λεβαδειακού στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 12η αγωνιστική της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Η Κ17 του ΟΦΗ προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Καστελλιανάκη. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 29’ με τον Θεοδώρου να πλασάρει εύστοχα εντός περιοχής, ενώ στο 37’ ο Καστελλιανάκης χρίστηκε ξανά σκόρερ, κάνοντας το 2-1 για τον ΟΦΗ μετά από πάσα του Τακάκη.

Στο 63’ ο Λεβαδειακός ισοφάρισε εκ νέου με τον Θεοχάρη να σουτάρει εντός περιοχής. Επτά λεπτά αργότερα ο Τζεμπελίκος με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 2-3, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 80’ ο Θεοχάρης σούταρε εντός περιοχής, νικώντας τον Κότσι για το τελικό 2-4.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Χαραλαμπάκης (50’ Ντάγια), Δεσποτόπουλος (70’ Ντρέκα), Κωνσταντακόπουλος, Μπλίντο, Πορτοκαλίδης, Τακάκης, Τσερεβελάκης (65’ Χαραλάμπης), Πατραμάνης (65’ Μιχαλάκης), Καστελλιανάκης, Κοζανίδης.