«Λύτρωση» στις καθυστερήσεις για την Κ19 του ΟΦΗ

Η Κ19 του ΟΦΗ έκαμψε την αντίσταση του Άρη (2-1) στις καθυστερήσεις.

Ο Όμιλος πήρε τη νίκη στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

Στο 21’ οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν, όταν συνεργάστηκαν άψογα Πιστικός και Σημαντηράκης και ο Πορτοκαλλίδης από κοντά «έγραψε» το 1-0. Οι Θεσσαλονικείς είχαν μία καλή στιγμή δύο λεπτά αργότερα, όμως το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς ν’ αλλάξει το σκορ.

Στην επανάληψη το σύνολο του Μανώλη Πατεμτζή ήταν ακόμη καλύτερο και στο 70’ απείλησε με τον Τακάκη, ενώ στο 80’ ο Αποστολάκης είχε μία σημαντική ευκαιρία. Και σα να μην έφτανε αυτό, στο 87’ ο Σταυρόπουλος με κεφαλιά ισοφάρισε. Στις καθυστερήσεις, πάντως, ο Αποστολάκης διαμόρφωσε το 2-1.

Στο 85’ πέρασε στον αγώνα σαν αλλαγή ο Κώστας Χνάρης, στην πρώτη του εμφάνιση μετά τον τραυματισμό του τον Ιανουάριο του 2023, όταν υπέστη ρήξη πρόσθιου χιαστού.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Καρανδινός, Σημαντηράκης (70’ λ.τ. Βιδιαδάκης), Σέχου, Χότζα, Ζαχαριουδάκης, Αποστολάκης, Αδαμάκης (55’ Μερκούρης), Πορτοκαλλίδης (55’ Τακάκης), Φανουράκης (85’ Τσερεβελάκης), Πιστικός (85’ Χνάρης).