Ματσάρα “Χ”ωρίς νικητή στο Ομόνοια Καλλιθέας – Φαιστός

Έξι γκολ αλλά κανένας νικητής στο Ομόνοια Καλλιθέας – Φαιστός

Ματσάρα ήταν το τελευταίο της 23ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ με την Ομόνοια και την Φαιστό να έρχονται ισόπαλες με σκορ 3-3 σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου.

Στο 15′ ο Μπαντούνας έκανε το σουτ εκτός περιοχής και έβαλε μπροστά την ομάδα της Ομόνοιας Καλλιθέας!

Η απάντηση από την Φαιστό ήρθε στο 26′ με τον Παπαδάκη Γ. να σκοράρει με κεφαλιά και να ισοφαρίζει σε 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 49′ με προσπάθεια εντός περιοχής ο Σαμπροβαλάκης έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του!

Πέντε λεπτά αργότερα η Ομόνοια Καλλιθέας κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Αξιώτης για το 3-1 των γηπεδούχων!

Με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού η Φαιστός μείωσε σε 3-2 με τον Μαυρογιαννάκη με σουτ.

Στο 88′ ο Ντόκο έφερε και πάλι το ματς στα ίσα για την Φαιστό και της έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας καθώς το 3-3 έμεινε μέχρι το τέλος.

Ομόνοια Καλλιθέας: Κτιστάκης, Μπαντούνας, Αξιώτης, Διακάκης, Σαμπροβαλάκης, Δασκαλάκης, Καραδάκης, Γούρλας, Γεωργαλής, Μπουλούκας, Λουλάκης

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Σκαντζάκης, Νικηφοράκης, Ντόκο, Παπαδάκης Γ., Μπρέγκα, Παπαδάκης Α., Γρηγοράκης, Άλλα, Παπαδάκης Ι., Τάρε