Μείωσε την απόσταση από τη σωτηρία ο ΠΟΗ, 4-0 τους Νέους Αλμυρού

Ο ΠΟΗ νίκησε με 4-0 τους Νέους Αλμυρού και πήρε βαθιά ανάσα στη μάχη της σωτηρίας

Με πρωταγωνιστή τον Μυζίρι που πέτυχε δυο γκολ από πλευράς γηπεδούχων o ΠΟΗ κέρδισε εύκολα τους Νέους Αλμυρού που δεν κατάφεραν να πιάσουν καλή απόδοση .

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους που κατάφεραν στο 5ο λεπτό με τον Μηλιαράκη ο οποιός με σουτ έγραψε το 1-0 .

Στο 29′ ο Τζιρίτας με εκτέλεση πέναλτι έγραψε το 2-0, ενώ στο 45′ ο Μιζίρι λίγο πριν το ημίχρονο με όμορφη εκτέλεση έκανε το 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα με τον ΠΟΗ να έχει την υπεροχή και τους Νέους Αλμυρούς να υστερούν στην ανάπτυξη και στην δημιουργία και γενικά δεν υπήρχαν πολλές φάσεις από τις δυο ομάδες.

Το τελικό 4-0 έκανε ξανά ο Μυζίρι με σουτ μέσα από την περιοχή και σφράγισε πανηγυρικά την νίκη για τον ΠΟΗ.

ΠΟΗ (Χρήστος Μουρτζάκης): Τσαλαπατάνης, Βασιλάκης, Μυζίρι, Γιαννόπουλος, Τζιρίτας, Λυραράκης, Σελαμάι, Τιγγίρης, Τσαγκαράκης, Φουντουλάκης, Σταμπούλος

Νέοι Αλμυρού (Νίκος Μυλωνίδης): Ανταλουδάκης, Γρινιεζάκης, Καλλιαρός, Καμαρίτης, Μουρτζάκης, Μαυρογιάννης, Στρατάκης, Σφακιανάκης, Παπαδάκης,Πεδιαδιτάκης,Τσικανδυλάκης

Πηγή: fonimaleiviziou.gr