Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο για Μινωική με Κ. Ανδρεαδάκη!

Σημαντική εντός έδρας νίκη για την Μινωική με “χρυσό” σκόρερ τον Κώστα Ανδρεαδάκη

Δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Μινωική, η οποία επικράτησε με σκορ 1-0 του Κεραυνού εντός έδρας στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Το γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Κώστας Ανδρεαδάκης στο 65′ σε ένα παιχνίδι χωρίς πάρα πολλές μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Το πρώτο μέρος δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες καθώς είδαμε ένα παιχνίδι κέντρου με τις δύο ομάδες να αλληλοεξουδετερώνονται.

Η μοναδική καλή στιγμή σημειώθηκε στο 10′ για τους γηπεδούχους με ένα σουτ από το ύψος του πέναλτι του Μαρκόπουλου να καταλήγει έξω με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 49′ με το σουτ του Κυπραίου μετά από κόρνερ να αποκρούει ο Αμπατζής!

Στο 57′ ένα σουτ του Μαυρογιαννάκη κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Αμπατζή.

Τελικά η Μινωική κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Κώστα Ανδρεαδάκη στο 65′ μετά από ασταθή απόκρουση του Αμπατζή σε διεκδίκηση στον αέρα με τον Πατσάκη και έτσι να πάρει σημαντικό προβάδισμα για το τρίποντο!

Τρία λεπτά αργότερα ο Κεραυνός έψαξε την ισοφάριση και απείλησε με τον σουτ του Μαυρογιαννάκη να φεύγει λίγο πάν από το οριζόντιο δοκάρι.

Αυτή ήταν και η τελευταία αξιόλογη φάση του ματς με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος και την Μινωική να πανηγυρίζει ένα ακόμη σημαντικό τρίποντο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μινωική (Μπ. Ντάγκινης): Αμπατζής, Ανδρεαδάκης, Ψαράς (87′ Μυλωνάκης), Τσαμπουράκης, Μαρκόπουλος, Καραντινάκης, Ανδρεαδάκης (76′ Ρεμιγιάκης), Πατσάκης (76′ Κουρουγιαβούρης), Καστελλιανάκης, Χαλκιαδάκης (58′ Κουρουγιαβούρης Γ.), Γιακουμάκης (58′ Μαγάκης)

Κεραυνός (Α. Μαυρογιαννάκης): Αμπατζής, Μαυρογιαννάκης Δ., Κουμάκης, Ρωμανάκης, Λέλεκας, Καλλέργης (85′ Δρακάκης), Κυπραίος, Μαυρογιαννάκης Αστρ. (85′ Ρεπανάκης), Κελαράκης (58′ Παπαδάκης Φ.), Γωνιανάκης, Κωνσταντάκοπουλος