Τρίτη συνεχόμενη νίκη για Μοίρες με Πηρουνάκη!

Ένα ακόμη τρίποντο και στο -2 από την τετράδα οι Μοίρες

Με το γκολ του Πηρουνάκη από την αρχή της αναμέτρησης οι Μοίρες έκαμψαν την αντίσταση των Δειλινών και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη για το 2023 και τρίτη συνεχόμενη με σκορ 1-0!

Οι Μοίρες ευτύχησαν να “ανοίξουν” το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Πηρουνάκη!

Τα Δειλινά απείλησαν για πρώτη φορά στο ματς με τον Κεφαλούκο στο 20’, όμως η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.

Από την μεριά τους οι γηπεδούχοι απείλησαν και για δεύτερο τέρμα στο πρώτο μέρος, όμως δεν κατάφεραν και εκείνοι να κάνουν κάτι με αποτέλεσμα το 1-0  να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη αφού αρχικά ο Λαυρεντίου σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία για τα Δειλινά, οι Μοίρες έψαξαν το δεύτερο τέρμα, που θα σφράγιζε τη νίκη τους, και είχαν και εκείνες τις στιγμές τους χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού τα Δειλινά προσπάθησαν εκ νέου να απαντήσουν χωρίς όμως να το καταφέρουν με αποτέλεσμα το 1-0 να μείνει μέχρι το τέλος με τις Μοίρες να μειώνουν την διαφορά από την πρώτη τετράδα στους δύο βαθμούς και τα Δειλινά να παραμένουν προτελευταία.

Μοίρες: Δανδάλης, Παπαδομανωλάκης, Φανουράκης, Ηλιάκης (80′ Λενιδάκης), Κιόρι, Μεντουδάκης, Πολυχρονάκης, Τραορέ (76′ Ιερωνυμάκης), Τσακάνι, Χριστοδουλάκης (67′ Κουτσάκης), Πηρουνάκης

Δειλινά: Πλευριτάκης, Μήτρου, Ρέππας, Χασουράκης, Χεράκης, Κεφαλούκος, Μιχελάκης, Νικητόπουλος (46′ Δρακωνάκης), Πασσάς, Λαυρεντίου (70′ Γούλας), Μάρθας (70′ Ροβιθάκης)