Μπάσκετ: Εκτός έδρας ήττα για την Αναγέννηση Αρκ. από το Παλαιό Φάληρο (77-61)

Στο 9-13 έμεινε η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου , καθώς δεν κατάφερε να αφήσει πίσω της την ατυχία των εκτός έδρας παιχνιδιού, γνωρίζοντας την ήττα απέναντι στο Παλαιό Φάληρο  με 77-61.

Η ομάδα του Μυρ. Παπαδάκη  αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (12-8) κατάφερε να φέρει ματς στα ίσια (22-22) στο δεύτερο δεκάλεπτο. Πέντε εύστοχα τρίποντα από τους γηπεδούχους όμως ήταν αυτά που χάλασαν το παιχνίδι της και έδωσαν ξανά προβάδισμα στο Παλαιό Φάληρο το οποίο και κράτησε τα ηνία μέχρι το τέλος και εν τελεί πήρε τη νίκη με 77-61.

Από εδώ και στο εξής η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου  ψάχνει για το «2 στα 2» μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκεια της National League 1, ώστε να αποφύγει την διαδικασία των playout. Το ερχόμενο Σάββατο 23 Μαρτίου η Αναγέννηση υποδέχεται τον ΟΦΗ στο ΝΚΓ Νέας Αλικαρνασσού «2Αορακια», με το τζάμπολ του παιχνιδιού να γίνεται στις 17:00.

Δεκάλεπτα: 16-11, 39-26, 64-43, 77-61

Παλαιό Φάληρο (Τέρζης): Φιλίππου 18 (5), Σκόρδος 14 (2), Γεωργιάδης 11, Καπρής 6, Χατζηκυριακίδης 9 (3), Καλιανιώτης 8, Γκάτζο 8 (2), Κοντούδης 3, Βασιλειάδης, Δούλης, Μαυραντζώτου, Γεωργόπουλος.

Αναγέννηση (Παπαδάκης-Μαραγκάκης Α.-Δράγαζης): Σπυριδάκης 5 (1), Μητρόπαπας 11, Βισέντιτς 14 (1), Οικονομόπουλος 7, Κουρέπης 9, Ραζής 5 (1), Μαραγκάκης Π. 1, Καρλής 6, Βερτούδος, Κουκιαδάκης 2, Λαμπράκης 1.