Νίκη κορυφής με “τριάρα” στο ντέρμπι για τον Ζαρό!

Πήρε το ντέρμπι με το Άλογο Μαλεβιζίου και επέστρεψε στην κορυφή ο Ζαρός

Πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Ζαρός επικρατώντας με σκορ 3-0 του Αλόγου Μαλεβιζίου στο ντέρμπι της αγωνιστικής με σκόρερ τους  Λυκούδη, Μποζατζίδη και Κοτζαδάκη.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Λυκούδη με κεφαλιά στο 18′, ενώ έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Μποζατζίδη λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου οδηγούμενοι στην ανάπαυλα με σκορ ασφαλείας, 2-0.

Στην επανάληψη κατάφεραν να φτάσουν και σε τρίτο τέρμα στο 80′ με τον Κοτζαδάκη και έτσι πήραν το ντέρμπι της αγωνιστικής και ανέβηκαν και πάλι στην κορυφή μαζί με την Ανάληψη.

Από την πλευρά του το Άλογο Μαλεβιζίου προσπάθησε να δημιουργήσει και να πετύχει και εκείνο κάποιο γκολ χωρίς όμως επιτυχία.

Ζαρός: Λιουδάκη, Γιατρομανωλάκης, Καπιζιώνης, Κοκορέλια, Αλπαντάκης Ε., Σαριδάκης, Μποζατζίδης, Λυκούδης, Κοτζαδάκης, Ξεκαρδάκης, Καπιζιώνης

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός Μ., Ζερβός Ν., Παρασύρης, Φουκάκης, Γκούφα, Δίπλα, Μανουσάκη, Νικηφόρο, Βραχασωτάκη, Γιαννακάκη ,Συνολάκη