Νίκη με ανατροπή για το Ασήμι

Το Ασήμι έκανε το 2Χ2 στο πρωτάθλημα, αφού επικράτησε 3-1 του Κεραυνού.

Οι Ατσαλενιώτες προηγήθηκαν, ωστόσο οι μεσαρίτες έφτασαν στην ανατροπή στην επανάληψη. Μόλις στο 5′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κουγιό, ενώ στο 33′ από λάθος διώξιμο της άμυνας των γηπεδούχων, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Δύο λεπτά αργότερα οι νικητές απείλησαν με Χασουράκη και Ψωμά, ενώ οι ηττημένοι… άγγιξαν και δεύτερο τέρμα με τον Καλλέργη στο 38′. Στο 50′, όμως, ο Χασουράκης ισοφάρισε και στο 70′ ο Πρίφτης με κεφαλιά πέτυχε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Χασουράκης στο 75′.

Ασήμι: Βασιλάκης, Μακράκης, Χασουράκης, Αντωνάκης, Βαρδάκης, Χατζάκης, Πρίφτη, Ντομπρονίκου, Φωτάκης, Ξαγοραράκης, Ψωμάς.
Κεραυνός: Xαχλιουτάκης, Μπουτσάκης, Κουμάκης (85′ Προβατάς), Ανδρεαδάκης, Κοκαράκης, Μαυρογιαννάκης, Καλλέργης (46′ Καλογιαννάκης Σ) , Χριστοδουλάκης (70 Χριστοδουλάκης Χ), Κωστάκης, Δρακάκης, Κουγιός(70′ Παναγιωτάκης).