Νικηφόρο πέρασμα των Μοιρών από την Δαμάστα

Oi Mοίρες πήραν ένα σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο καθώς επικράτησε με 2-1 της Δαμάστας

Η ομάδα της Μεσσαράς με το ξεκίνημα του αγώνα αιφνιδίασε την ομάδα  της Δαμάστας όταν στο 1ο μόλις λεπτό ο Καρτελλιανάκης έγραψε το 0-1 , το γρήγορο αυτό γκολ επέδρασσε θετικά και στο 22΄έγινε το 0-2 με τον Κυριακάκη .

Ένα λεπτό πριν από το τέλος του ημιχρόνου μείωσε με πέναλτυ του Βατσινά σε 1-2 .

Στο β’ ημίχρονο ήταν πιο αποφασιστική πίεσε τις Μοίρες δημιούργησε 2-3 καλές φάσεις για να ισοφαρίσει αλλά δεν μπόρεσε να τις αξιοποιήσει με κυριότερο ένα τετ α τετ του Ανδρέα Στρατήγη .

Δαμάστα:  Ροδουσάκης,Χαραλαμπάκης,Ρουμπάκης,Σερλιδάκης,Πεταλάκης,Κόκκινος,Κουτσοποδιώτης(60′ Στρατήγης),Κλαπάκης,Ταμπάκης(80′ Μηναδάκης),Ρουμπάκης Δ.(60′ Στρατηγάκης),Τζουβάρας(20′ λτρ. Αποστολάκης)

Μοίρες: Δανδάλης,Φανουράκης,Τραορέ,Ιερωνυμάκης,Πολυμερίδης Γ.,Τσακάνι,Μεντουδάκης,Πηρουνάκης,Καρταλιαννάκης,Κυριακάκης,Φιόρι