Αδιάφορος ΟΦΗ στην Λιβαδειά έχασε από το πρώτο μέρος από τον Λεβαδειακό!

Κακή εμφάνιση και ήττα για τον ΟΦΗ στην Λιβαδειά

Έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό ο ΟΦΗ και γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0 από τον Λεβαδειακό στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Διαμαντής με αυτογκόλ και Νίκας.

Από πλευράς ΟΦΗ η καλύτερη φάση χάθηκε από τον Μπάκιτς στο 63′ χωρίς η Ηρακλειώτικη ομάδα να θέλξει με την απόδοση της.

Στο 21′ ο Λεβαδειακός πήρε το προβάδισμα μετά από σέντρα του Τσάπρα και αυτογκόλ του Διαμαντή καθώς η κεφαλιά του κατέληξε στα δίχτυα του Μανδά.

Έξι λεπτά αργότερα σε αδράνεια της άμυνας του ΟΦΗ μετά από σέντρα ο Νίκας έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας διαφορά ασφαλείας στους γηπεδούχους!

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες σε διάστημα δύο λεπτών με Γιαννιώτη και Τσάπρα να τους σταματάει ο Μανδάς στο 39′ και στο 40′ αντίστοιχα κρατώντας το 2-0!

Αυτές ήταν και οι τελευταίες μεγάλες φάσεις του πρώτου μέρους με το 2-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στο 63′ ο ΟΦΗ απείλησε για πρώτη φορά σοβαρά στο ματς με το σουτ του Μπάκιτς να αποκρούεται από τον Γκροφ.

Στην συνέχεια πέραν από ένα σουτ του Λεβαδειακού στο 88′, που έσωσε ο Μανδάς δεν είδαμε κάτι άλλο με αποτέλεσμα το 2-0 να παραμείνει μέχρι το τέλος και τον Λεβαδειακό να κρατάει το σπουδαίο για εκείνον τρίποντο.

Λεβαδειακός: Γκροφ, Χάμοντ, Βινίσιους, Τσάπρας, Σαχπεκίδης (79′ Σκβάρκα), Νίκας (79′ Δούμτσιος), Μεχία (66′ Μπελμόντ), Γιαννιώτας (73′ Γιερεμέγεφ), Λιάγκας, Παναγιώτου, Παζ

ΟΦΗ: Μανδάς, Πασαλίδης, Διαμαντής, Θοράρινσον, Λάρσον, Μπιφουμά (57′ Γκρόνινγκ), Τοράλ (19′ λ.τρ. Περέα), Ντιουσέ, Μπάκιτς, Μοσκιέρα (57′ Τσιλιανίδης), Ντίκο (79′ Τζου)