Ο απολογισμός των τριών διεθνών παικτών του ΟΦΗ που επιστρέφουν στη βάση τους

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων για τον Μάρτιο ολοκληρώθηκαν και οι τρείς διεθνείς ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ επιστρέφουν στη διάθεση του Νταμπράουσκας για την επανέναρξη των playouts.

Με απολογισμό ένα γκολ και 165 λεπτά συμμετοχής, επιστρέφει στο Ηράκλειο o Μπιφουμά. O επιθετικός του ΟΦΗ αγωνίστηκε με το περιβραχιόνιο του αρχηγού στις δυο αναμετρήσεις της Εθνικής Κονγκό με το Νότιο Σουδάν, για τα προκριματικά του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, σκοράροντας με πέναλτι στο 90ο λεπτό του πρώτου αγώνα, όπου το Κονγκό ηττήθηκε με 2-1, ενώ στη χθεσινή (27/3) ρεβάνς, αγωνίστηκε μέχρι το 76ο λεπτό.

Στην αρχική ενδεκάδα του αγώνα κόντρα στην Βουλγαρία, όπου το Μαυροβούνιο πήρε τη νίκη με 1-0, βρέθηκε ο Μάρκο Μπάκιτς, ο οποίος αγωνίστηκε στο α’ ημίχρονο, μένοντας στον πάγκο στην χθεσινή (27/3) ήττα από την Σερβία.

Ο Τοράρινσον ήταν στην αποστολή της Εθνικής Ισλανδίας στους αγώνες με Βοσνία και Λιχτενστάιν, όμως δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.