Πάλεψε αλλά ηττήθηκε από τον Φιλαθλητικό στου Ζωγράφου η Αναγέννηση Αρκ. (75-70)

Προσπάθησε, πάλεψε όμως δεν τα κατάφερε η Αναγέννηση  Αρκαλοχωρίου στο Κλειστό του Ζωγράφου απέναντι στον Φιλαθλητικό από τον οποίο ηττήθηκε με 75-70 στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της National League 1.

Η Αναγέννηση ακολουθούσε το σκορ στο πρώτο μέρος με το ημίχρονο να λήγει με 36-33 υπέρ των φιλοξενούμενων, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο ο Φιλαθλητικός πήρε μεγαλύτερο προβάδισμα στο σκορ και προηγήθηκε με +9 με την λήξη του δεκαλέπτου, Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν εύκολα το υπέρ τους προβάδισμα και πήραν στο τέλος τη νίκη με 75-70 με την Αναγέννηση να γνωρίζει την πέμπτη της ήττα στο πρωτάθλημα.

Από εδώ και πέρα η Αναγέννηση αφήνει πίσω το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, προκειμένου ν’ ανασυνταχθεί και να κυνηγήσει τη νίκη απέναντι στον ΑΟΠΦ, στα Δύο Αοράκια την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου.

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 36-33, 58-49 (30’)

ΕΦΑΟΖ (Κουμπούρας): Μαγκουνης 16 (2), Φιλλιπας 14 (3), Μαχαιρας 10 (1), Παπαδημητριου 5 (1), Σωφρονάς 18 (1), Καλλιακουδας 5, Σαραντόπουλος 3 (1), Πουλυμενάκος 4, Πρωτόγερος, Σαρρης, Ξανθόπουλος, Οικονόμου.

Αναγέννηση (Παπαδακης-Μαραγκακης-Δραγαζης): Ραζης 15 (3), Βιτσεντσιτς 11, Σπυριδάκης 5 (1), Βερτουδος 9 (3), Οικονομόπουλος 17 (3), Κουρεπης 11, Μητρόπαπας 2, Κριθινακης, Μαραγκακης, Κουκιαδάκης, Λαμπράκης.