Πάτησε γκάζι στο δεύτερο και επέστρεψε στις νίκες η Αναγέννηση κόντρα στα Μελίσσια (74-62)

Μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Πορφύρα η Αναγέννηση αν και δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο πατώντας γκάζι στο δεύτερο μέρος κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στον 2ο όμιλο της Γ Εθνικής κερδίζοντας με 74-62 τα Μελίσσια στο Κλειστό του Αρκαλοχωρίου στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής

Στο πρώτο ημίχρονο τα Μελίσσια προηγήθηκαν με με 39-40 αλλά από το 24΄και μετά η Αναγέννηση μπήκε μπροστά στο σκορ με 47-44 και με επιμέρους σκορ 18-11 στο τρίτο δεκάλεπτο με την λήξη του προηγήθηκε με 57-51 και στο τέταρτο δεκάλεπτο ανέβασε και άλλο την υπερ του διαφορά κερδίζοντας τελικά με 74-62

Πρώτος σκόρερ για την Αναγέννηση ήταν ο Κουρέπης που σημείωσε 19 πόντους με 1 τρίποντο, ενώ απο τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Κρανιάς με 18 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 39-40, 57-51, 74-62
Διαιτητές: Παπαγεωργιου-Τσικριτσακη

Αναγέννηση (Παπαδάκης-Μαραγκακης): Μορφιαδακης, Μητροπαπας 9 (1), Κριθινακης 5 (1), Κουκιαδακης, Καμπιτακης, Μαραγκακης 11 (1), Σολάκης, Σπυριδάκης 13 (2), Κουρεπης 19 (1), Βερτουδος 5 (1), Ραζης 12.

Μελίσσια (Οικονομόπουλος): Στεργιου 3 (1), Κρομμύδας, Ανδρικόπουλος 11 (3), Κοντός 5, Πανέρης, Στεργιου Χ., Σιδερης 2, Κρανιάς 18, Ντζαμαρας 2, Βουδουρης 2.