Πάτησε γκάζι στο δεύτερο μέρος και πήρε τη νίκη η Φαιστός (0-3)

Η Φαιστός πατώντας το γκάζι στο δεύτερο μέρος, έφυγε με το διπλό από την έδρα του Γιούχτα 2010 με σκορ 3-0.

Λίγα πράγματα στο πρώτο μέρος για τις δύο ομάδες, με την Φαιστό να κρατά το καλό της πρόσωπο για το δεύτερο μέρος.

Η ομάδα του Γιάννη Νικολιδάκη μπήκε αποφασισμένη στην επανάληψη και μετατρέποντας τις ευκαιρίες της, σε γκολ έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης από τις Αρχάνες.

Στο 51ο λεπτό ο Αλ. Νικολιδάκης έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του για το 0-1, για να απλουστεύσει τα πράγματα για τους Μεσαρίτες, ο Γιώργος Παπαδάκης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, πέντε λεπτά αργότερα.

Στο 61′ ήταν η σειρά του Καρταλιανάκη να σκοράρει γράφοντας το 3-0 και ουσιαστικά να βάλει το παιχνίδι για… ύπνο πριν ολοκληρωθεί το 90λεπτο.

Γιούχτας 2010: Καλυκάκης, Λυμπερίδης, Κυπριωτάκης, Σαφάρ, Βαρδάκης (18′ λ.τ Γκιαουράκης) , Μακράκης, Ντολλακάι, Γκιούζι, Μπετεινάκης, Γκαγκάκης (46′ Χαλεπάκης), Καρτσώνης

Φαιστός: Σταυρουλάκης, Κιούπι (85′ Γρηγοράκης), Σκαντζάκης, Κιουμουρτζάκης, Ντόκο (85′ Γκερεδάκης), Παπαδάκης Σ., Νικολιδάκης Α., Άλλα (75′ Γρηγοράκης Ι.), Φραγκιαδάκης (75′ Παπαδάκης Α.), Παπαδάκης Γ.Μ., Παπαδάκης Ι.