Πήρε βαθμό ο Ηρόδοτος στο Κρητικό ντέρμπι με τα Χανιά

Με τον βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να φύγει ο Ηρόδοτος από την έδρα των Χανίων, μένοντας στο 0-0, στην επανέναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2!

Tα Χανιά είχαν τις ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έτσι η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού πήρε ένα σημαντικό αποτέλεσμα, ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Οι φάσεις του αγώνα:

10’ Σέντρα Μπουρσέλη από τα δεξιά, ο Κόλα δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή
12’ Κάθετη του Τσέλιου για τον Μανουσάκη που σουτάρει από καλή θέση πάνω στον Γκόλοβιτς
29’ Σέντρα Μπουρσέλη από τα δεξιά, ο Μανουσάκης πιάνει το γυριστό και μπλοκάρει Γκόλοβιτς
30’ Από προσπάθεια του Μπουρσέλη, ο Μανουσάκης σε θέση βολής από το ύψος του πέναλτι, διώχνει ο Γκόλοβιτς
31’ Δυνατό σουτ του Τσέλιου από τα όρια της περιοχής διώχνει στη γωνία του ο τερματοφύλακας του Ηροδότου
34’ Από κόρνερ του Μπουρσέλη, η άμυνα του Ηροδότου αδυνατεί να απομακρύνει αλλά ο Μανουσάκης από κοντά δεν μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
36’ Σέντρα Μπουρσέλη από τα αριστερά, κεφαλιά Κόλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.
45’ Ο Ιμεραλιλάι απειλεί από πλάγια θέση, αλλά ο Γκόλοβιτς διώχνει σε κόρνερ στη κλειστή του γωνία
64’ Σουτ του Τσέλιου από τα όρια της περιοχής η μπάλα φεύγει άουτ.
69’ Σουτ του Φερνάντες ο Καλογεράκης μπλοκάρει
81’ Κεφαλιά του Μπάτζιου μπλοκάρει εύκολα ο Γκόλοβιτς
86’ Σέντρα Κατσούρι κεφαλιά Μανουσάκη άουτ
90+1’ Μακρινό και δυνατό σουτ του Γιαμπερέ άουτ
90+3’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Κατσούρι πάνω από τα δοκάρια

Διαιτητής: Γιουματζίδης Μελέτιος (Πέλλας) Βοηθοί:Βλαχάκης Γιώργος (Ρεθύμνου) – Δασκαλομαρκάκης Γιώργος (Ρεθύμνου)4ος:Σταυρουλάκης Ραφαήλ (Ρεθύμνου)

Χανιά (Στ.Λαμπράκης-Ν.Μαναρώλης): Καλογεράκης, Ιμεραλιλάι (82’ Κατσούρι), Ρότσα (67’ Σερβιλάκης), Γιαμπερέ, Μπάτζιος, Καμαρά, Λεμονής (73’ Ναζίμ), Μανουσάκης, Τσέλιος, Μπουρσέλης (82’ Μαρτσάκης), Κόλα (67’ Ζέκχοφ)

Ηρόδοτος (Ηλίας Φυντάνης): Γκόλοβιτς, Ντουμπιά, Πιτσόλης, Φράτροβιτς, Φρανσίνο Ρόσι, Μασάδο, Φερνάντες, Λεβικανίν (90’ Πλιάτσικας), Ντότης, Μάρκοβιτς (91’ Χαλκιαδάκης Μην.), Μπακούτσης (86’ Γρηγορόπουλος)