Παλικάρι ο ΟΦΗ στη Βούλα με διαιτησία για κλάματα έχασε τσάμπα από τον Πρωτέα (82-75)

Παλικαρίσια εμφάνιση έκανε η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ στη Βούλα κόντρα στον Πρωτέα, με το τελικό αποτέλεσμα 82-75 να μην αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

Ο ΟΦΗ παρότι έμεινε πίσω στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, κατάφερε να «ροκανίσει» την διαφορά στον πόντο (58-59 στο 30’) αλλά και να περάσει μπροστά με +6 πέντε λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης. Στα τελευταία όμως 5 λεπτά η κακή διαιτησία κατάφερε να χαλάσει την εικόνα της αναμέτρησης, (υπήρξε διακοπή που με την παρεμβολή των ψυχραιμότερων δεν συνεχίστηκε) και να επηρεάσει και το τελικό αποτέλεσμα με την αποβολή Μποχωρίδη, Τσερκιτζόγλου και του Βασίλη Ράλλη καθώς και δυο παικτών της οικοδέσποινας ομάδας. Εν κατακλείδι το ματς έκλεισε υπέρ των γηπεδούχων με τον ΟΦΗ να θλίβετε όχι για την ήττα, αλλά για τον τρόπο που ηττήθηκε. Οι παίκτες του Βασίλη Ράλλη έκαναν «κατάθεση ψυχής» και δικαιούτο σίγουρα κάτι παραπάνω από το ματς

Τα δεκάλεπτα: 27-14, 51-36, 59-58, 82-75

Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 10 (2), Τσακναρίδης, Κυριλής 10 (1), Καραμαλέγκος Γ. 8 (2), Ματσάγγος 8, Γάργαλης 18 (2), Σκορδάς 9, Βεσκούκης 2, Καραμαλέγκος Ηλ. 13 (3), Βισνιέβσκι 4.

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μποχωρίδης 32(2), Μπουλάτοβιτς 17(3), Τσερκιτζόγλου 6(2), Μηλαθιανάκης, Πέτρου, Πρωτογεράκης
5, Σταμπούλης 13(3), Αναστασάκης , Πάλλης 2, Θεοδωρίδης.