Επική ανατροπή στην ανατροπή για την Κ17 του ΟΦΗ

Σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Κ17 του ΟΦΗ πήρε ένα μεγάλο διπλό κόντρα στην αντίστοιχη του Πανιωνίου.

Η νίκη της ομάδας του ΟΦΗ ήρθε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπέινα.

Προηγούμενος ο ΟΦΗ είχε καταφέρει να κάνει την ανατροπή στην ανατροπή που είχε κάνει λίγα λεπτά νωρίτερα ο Πανιώνιος.

Τα γκολ για τους ασπρόμαυρους  τα πέτυχαν οι Καστελιαννάκης, ο Πατραμάνης και ο Μπέινας ενώ για τον Πανιώνιο ο Γιαλλάφος και ο Σαίνιδης.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

Στο 36 λομπά πάνω από το τερματοφύλακα Καστελιαννάκης Εφ 0-1

Στο 54′ πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, με τον Πρίφτη από τη μικρή περιοχή να πλασαρει και τους αμυνόμενους να διώχνουν σε κόρνερ!

Στο 55′ από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Οθωναίος, ο Θωμακος πήρε ψηλά την κεφαλιά -πασα και ο Γιαλλάφος γύρισε ωραία το σώμα του, σκοράροντας με δεξί πλασέ για το 1-1

Στο 66 ήρθε η ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους όταν ο Πανιώνιος έκλεψε την μπάλα στο κέντρο με τον Θωμάκο, η μπάλα έφτασε δεξιά στον Γιαλλάφο, εκείνος έκανε διαγώνια πάσα για τον Σαινίδη και αυτός με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-1

Ο ΟΦΗ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια με τον Πατραμάνη που πλάσαρε από κοντινή απόσταση στο 79 διαμορφώνοντας το 2-2

Η ολική ανατροπή ηρθε μετά απο εξαιρετική αντεπίθεση και πλασε του Μπέινα στο 95 ΄2-3

Πανιώνιος Κ17: Μαραβέγιας, Μπινάτσης,(72 Κυριακάκης)Σακολάρι, Πρίφτη,Παλαιολόγος,Σαϊνιδης,Λακάτης(59 Κοντός), Οθωναίος, Θωμάκος(72 Παπαδόπουλος),Ταμπάκου (59 Σαπουντζής),Γιαλλάφος (90 ‘ Σταύρου)

ΟΦΗ Κ17 :Μπουτζοκάι, Κοζυράκης,Καινουργιάκης,Λαγουδάκης(72 Κωνσταντακόπουλος),Χαραλαμπάκης,Χαραλάμπης, Παντερής (61 Νινιράκης), Δάρλας, Τσελεγγίδης (72 Μπέινας) ,Χνάρης,Καστελιαννακης Ε