Πλήρωσε τις απουσίες της και υπέστη βαριά ήττα από την Κηφισιά η Αναγέννηση Αρκ. (83-57)

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα της Νational League 1 υπέστη το Σάββατο το απόγευμα στην Αθήνα η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου που έχασε με το βαρύ 83-57 από την Α.Ε.Ν Κηφισιά για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

Η ομάδα του Μύρωνα Παπαδάκη αγωνίστηκε στο παιχνίδι με σημαντικές απουσίες καθώς δεν έπαιξαν οι Ραζής, Ντράσκοβιτς και Βερτούδος και έτσι δεν υπήρχε το απαραίτητο βάθος για να δώσει λύσεις σε ένα ούτως η άλλως δύσκολο ματς που χάθηκε από το πρώτο μέρος ουσιαστικά όπου η Αναγέννηση βρέθηκε πίσω στο σκορ με 49-31.

Αν και στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση ροκάνισε κάπως την διαφορά (60-47) έμεινε απο δυνάμεις στο τέταρτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν αρκετά την υπέρ τους διαφορά για να έρθει δίκαια το τελικό 83-57.

Τα δεκάλεπτα: 20-12, 49-31, 60-47, 83-57