Με… σεληνιασμένο Καϊμακαμούδη, νέα ευρεία νίκη για τον ΠΟΑ!

Δίχως να συναντήσει ιδιαίτερα εμπόδια, ο ΠΟΑ έπαιξε εξαιρετικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα και επικράτησε με 6-0 της Βόνης για την 12η «στροφή» της Α1 ΕΠΣΗ!

Επιστροφή στην ενδεκάδα με εξαιρετική εμφάνιση για τον Φώτη Καϊμακαμούδη, ο οποίος δείχνει να έχει επιστρέψει δριμύτερος μετά τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε το τελευταίο διάστημα, σκοράροντας τρία γκολ!

Ιδανικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση για τον ΠΟΑ, με τους «πράσινους» μέχρι το 5ο λεπτό να έχουν προβάδισμα δύο τερμάτων.

Αρχικά, στο 2ο λεπτό, ο Κερμενίδης σούταρε, ο Δροσατάκης απέκρουσε αλλά ο Καϊμακαμούδης σκόραρε στην επαναφορά ανοίγοντας το σκορ, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο ρέφερι υπέδειξε πέναλτι σε χέρι αμυντικού, με τον Καϊμακαμούδη να εκτελεί εύστοχα την εσχάτη των ποινών διπλασιάζοντας τα τέρματα του αλλά και της ομάδας του.

Επόμενη καλή στιγμή στο 20ο λεπτό, με τον Δροσατάκη να αποκρούει με εντυπωσιακό τρόπο την κεφαλιά του Χαρίτου, ενώ στο 27ο λεπτό η κεφαλιά του Ικεότσα έπειτα από φάουλ του Κερμενίδη πέρασε λίγο άουτ.

Το 3-0 σημειώθηκε πριν την λήξη του πρώτου μέρους, με τον Μανώλη Ρουμπάκη στο 36ο λεπτό να βρίσκει δίχτυα με όμορφο σουτ, έπειτα από την ασίστ του Καϊμακαμούδη, κλειδώνοντας την νίκη των «πράσινων» από το πρώτο ημίχρονο.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Γιακουμάκης έγραψε το 4-0 από κοντινή απόσταση, σκοράροντας ακόμα ένα γκολ φέτος.

Επόμενη καλή στιγμή στο 66ο λεπτό, όταν ο Λίλος έκανε εξαιρετική ενέργεια και πάσαρε στον Κοντό, ο οποίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0!

Ένα σουτ του Παπασπύρου στο 84′ πέρασε άουτ, ενώ ένα λεπτό μετά ο Δαμιανάκης πρόσθεσε και εκείνος το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

ΠΟΑ (Μ. Πίτσος): Γκογκόσης, Κασσωτάκης (46′ Χατζηανδρέου), Λουμπάκης (46′ Λίλος), Χαρίτος, Δαμιανάκης, Ικεότσα, Παπασπύρος, Κερμενίδης, Καϊμακαμούδης, Γιακουμάκης, Ρουμπάκης (46′ Νάτος)

Βόνη (Α. Παπακώστας): Δροσατάκης, Αλεξίου, Γελαδάς, Μυρωδιάς Γ., Κουκάκης, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης, Βλάχος, Μυρωδιάς Τ. (46′ Παπαγγελής), Ζερβάκης, Παπακώστας