Πρεμιέρα με το αριστερό στη Γ΄Εθνική για τον Εργοτέλη

Με το αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο νέο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής η ομάδα του Εργοτέλη που στην πρεμιέρα ηττήθηκε την Κυριακή στο Κλειστό του Λίντο από τον Άρη Νίκαιας με 61-74.

Οι φιλοξενούμενοι από το πρώτο δεκάλεπτο πήραν κεφάλι στο σκορ με πολύ καλά ποσοστά στην επίθεση και έκλεισαν το ημίχρονο με την υπέρ τους διαφορά να είναι στο + 17. Παρά την βελτιωμένη εικόνα του Εργοτέλη στο δεύτερο μέρος κυρίως στην άμυνα η διαφορά του σκορ ήταν τέτοια που δεν επέτρεψε στους “κιτρινόμαυρους” να ξαναμπούν στο ματς χάνοντας με 61-74.

Δεκάλεπτα: 16-24, 28-45, 46-62, 61-74
Διαιτητές: Κηπώσης, Τσαϊρίδης
Κομισάριος Ναλετάκης Γ.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 2, Αθανασιάδης 7 (1), Καρακωνσταντάκης 8, Εκίζογλου, Μαυρομιχάλης 2, Κουμάκης 6 (2), Μανταλβάνος 2, Χαμηλάκης, Καραλης 14 (2), Φουκαράκης 2, Γουμενάκης 2, Μπουμπάρης 16.

Άρης Νίκαιας (Μανδραγός): Δαχρέτζης 18 (3), Μαραγκίδης 18 (3), Κωνσταντινάκος 8 (2), Μπειαλας, Καραδολάμης 3, Πρίτσος 11 (1), Έξαρχος, Δρόσος 3 (1), Τρίχας 11, Γιακίι 2, Πικέας.