«Πρόβα τζενεράλε» με νίκη για την ΑΕΚ απέναντι στον ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ πραγματοποίησαν την τελική πρόβα τους πριν την έναρξη του πρωταθλήματος,  με την ομάδα του Γιώργου Φινοκαλιώτη να φεύγει νικήτρια από τον Κρουσώνα με 1-0.

Το τελευταίο τους φιλικό παιχνίδι έδωσαν πριν την έναρξη του πρωταθλήματος, ΠΑΟ Κρουσώνα και ΑΕ Κατσαμπά με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη, χάρη σε γκολ του Ταγγίνη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, αξιοποιώντας την όμορφή ασίστ του Ντελία.

Το σύνολο του Γιώργου Φινοκαλιώτη θα μπορούσε να είχε βρει γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όμως ο Φρρόκου βρήκε το δοκάρι στην προσπάθεια του.

Πλέον οι δύο ομάδες επικεντρώνονται στην πρεμιέρα της Α1 ΕΠΣΗ, με τον ΠΑΟΚ να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ρούβα, ενώ μακριά από την Ελιά, όπου θα είναι το «σπίτι« για φέτος θα ξεκινήσει και η ΑΕ Κατσαμπά, απέναντι στην Χερσόνησο.