Πρώτη ήττα στο 90΄για την ελλιπή Κ19 του ΟΦΗ απέναντι στον Παναθηναϊκό (1-2)

Την πρώτη της ήττα μετά από οκτώ αγωνιστικές γνώρισε το Σάββατο (3/12) η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στο γήπεδο του Αλμυρού, στο πλαίσιο της εξ αναβολής 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League.

Oι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό, με τον Σπαθάρη να “γράφει” το 0-1, μετά από σέντρα του Καλού.

Στο 53’ η ομάδα της Κ19 του ΟΦΗ έφτασε στην ισοφάριση με τον Χότζα να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Λίλο, μετά από κεφαλιά του Χνάρη.

Στο 65’ ο Τσιάβος αποβλήθηκε, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Στο 90ο λεπτό ο Λάζαρης έβγαλε τετ α τετ τον Κλάψα, ο οποίος νίκησε τον Μακατουνάκη για το τελικό 1-2

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μακατουνάκης, Καρανδινός, Σαλούστρος, Χνάρης, Χότζα, Αδαμάκης (70’ Πορτοκαλλίδης), Γανόπουλος, Πιστικός, Φανουράκης, Μάρα (80’ Γκιαουράκης), Σημαντηράκης (50’ Μακράκης).