Διπλό τίτλου με λυτρωτή τον Γιαλούση για τον Γιούχτα στο Μαρτινέγκο!

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι, ο Γιούχτας απέδρασε από το  Μαρτινέγκο με το διπλό στο 90+5′, και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα έμεινε μόνος στην κορυφή του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής!

Καλύτερος ο Γιούχτας στο πρώτο μέρος, δημιουργώντας αρκετές φάσεις και βρίσκοντας και γκολ στο 17′ με τον Ροβίθη, γεγονότα που ταρακούνησαν τον Γιάννη Χατζησεβαστό ο οποίος προχώρησε σε διπλή αλλαγήσ το 33′, θέλοντας να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας του!

Στο δεύτερο μέρος, ο Πόρος πατούσε καλύτερα, ισοφάρισε με τον Σένκα και συνέχισε να δημιουργεί φάσεις, ωστόσο στο τέλος ο Γιούχτας ανέκτησε τον έλεγχο και έψαξε σε πολλές περιπτώσεις το γκολ, που εντέλει το βρήκε στην τελευταία φάση του παιχνιδιού με την κεφαλιά του Γιαλούση!

Έτσι, ο Γιούχτας έφτασε τους 38 βαθμούς, στο +2 από την δεύτερη Μαρκό, ενώ ο Πόρος παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη μετά και το σημερινό αρνητικό αποτέλεσμα!

Το ματς:

1’ Ξεκίνησε το παιχνίδι!

5’ Εκτέλεση φάουλ του Μπάμπη, ο Χρήστου βρίσκει λίγο την μπάλα και την στέλνει στο δοκάρι! Τεράστια στιγμή για τον Πόρο!

17’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Γιούχτα! Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας με αποδέκτη τον Βρεττό, ο οποίος έσπασε στον Ροβίθη και εκείνος με πολύ ωραίο πλασέ στην γωνία άνοιξε το σκορ!

26’ Σουτ του Βρεττού, με το κεφάλι ο Αυγουστάκης

28’ Σουτ του Ροβίθη από την μικρή περιοχή, σωτήρια ο Ζαφείρης

29’ Ένα λεπτό μετά, ο Ροβίθης παραλίγο να γίνει ξανά επικίνδυνος, ωστόσο μπέρδεψε τα πόδια του και έπεσε μόνος του…

31’ Μακρινό σουτ του Γελαδάρη, μπλοκάρει ο Ζαφείρης

45+1’ Λήξη πρώτου μέρους στο Μαρτινέγκο

46’ Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο!

50’ Σουτ του Φρρoκου, δίπλα από το δοκάρι

58’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Πόρο! Ο Σένκα φέρνει την μπάλα στο δεξί του πόδι και με ευθύβολο σουτ στέλνει την μπάλα στην γωνία του Χρήστου για να ισοφαρίσει!

63’ Ανάποδο ψαλίδι του Γκίνη, διώχνει σε κόρνερ ο Ζαφείρης!

67’ Σε θέση τετ-α-τετ ο Ροβίθης, τον προλαβαίνει ο Ζαφείρης!

72′ Σουτ του Μέμμου μετά από ωραία προσπάθεια, άουτ η μπάλα

78’ Δυνατό σουτ του Καστελλιανάκη, διώχνει σε κόρνερ με το κεφάλι ο Τζανής

80’ Κόρνερ από τον Βρεττό, σουτ του Τζανή, τρομερή επέμβαση του Ζαφείρη για να παραμείνει το 1-1!

87’ Σκοράρει με τον Ροβίθη ο Γιούχτας, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ από τον πρώτο βοηθό!

93’ Σέντρα Τουγλή, κεφαλιά Δωματά, μπλοκάρει ο Ζαφείρης!

95΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! Κόρνερ Βρεττού, άπιαστη κεφαλιά του Γιαλούση στο πρώτο δοκάρι και 1-2!

96’ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ!

Πόρος (Γ. Χατζησεβαστός): Ζαφείρης, Καλαϊτζάκης (33’ Φρρόκου), Μπάμπης, Σημαιάκης (33’ Νάκας), Τουτουδάκης, Αυγουστάκης, Καλαμιώτης (66’ Μέμμος), Κουτάντος, Σένκα (74’ Ζαφείρης Α.), Πύλιος, Καστελλιανάκης

Γιούχτας (Ν. Σουργιάς): Χρήστου, Ψαρράς (88’ Τουγλής), Τζανής, Βρεττός, Νύκταρης (69’ Δασκαλάκης), Ροβίθης, Γκίνη (69’΄Δωματάς), Γελαδάρης, Γιαλούσης, Πλουσής, Κίσσας (55’ Κοντογιάννης)