Σημαντική νίκη με “καθαρό” σκορ για την Κ19 του ΟΦΗ!

Ο ΟΦΗ κατάφερε να πάρει μια μεγάλη νίκη επί του Παναιτωλικού, σκοράροντας δυο τέρματα

Η U19 του ΟΦΗ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Παναιτωλικού, για την 19η αγωνιστική της Super League U19.

Η ομάδα της Κρήτης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό με τον Πιστικό.

Ο νεαρός άσος έκλεψε την μπάλα, αφού πίεσε ψηλά και πλάσαρε για το 1-0 της ομάδας του.

Στο 23ο λεπτό ο Φαιτάκης βρήκε καλά τον Πιστικό, ωστόσο η προβολή ανάγκασε τον Λέσι να κάνει μια καλή απόκρουση.

Μάλιστα ο ΟΦΗ είχε και την τελευταία ευκαιρία του ημιχρόνου, όταν Φαιτάκης και Πιστικός συνδυάστηκαν ξανά, με τον δεύτερο να βγαίνει τετ α τετ, όμως ο Αγρινιώτης κίπερ έδιωξε με τα πόδια.

Ο Παναιτωλικός απείλησε για πρώτη φορά με τον Καβαλάρη στο 65ο λεπτό, ωστόσο ο Καλαφάτης μπλόκαρε σταθερά. Πέντε λεπτά αργότερα ο Φαιτάκης είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ, για να έρθει το 2-0 στο 73′ με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να ευστοχεί σε φάουλ.

Οι φάσεις των γηπεδούχων ήταν αρκετές, αλλά δεν ήρθε άλλο γκολ, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με δέκα ποδοσφαιριστές, από νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο.

Συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΟΦΗ: Καλαφάτης, Καρανδινός (83′ Καλαϊτζάκης), Σημαντηράκης, Χνάρης, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (86′ Μερκούρης), Πορτοκαλίδης, Πιστικός(83′ Τσερεβελάκης), Αδαμάκης (73′ Μπλίντο), Φαϊτάκης, Φανουράκης)73′ Τακάκης)

Ανατροπή και… “Χ” στη Θεσσαλονίκη!
Παναιτωλικός: Λέσι, Γαλιάτσος (80′ Εσκέτζης), Σκούρτης, Βλαχοδήμος, Μάνος, Νικολάου, Ράδος (46′ Γκόλιας), Κεχαγιάς (46′ Κακιώνης), Μωραϊτης), 46′ Σκένδρος), Καβαλλάρης (86′ Τραμπούκης), Γιωτόπουλος

Πηγή: talentabout.gr