Στη Πεντέλη έσπασε το αήττητο σερί της Αναγέννησης Αρκαλοχωρίου (75-70)

Στην Πεντέλη έμελλε να σπάσει την Κυριακή το απόγευμα το εκπληκτικό σερί της Αναγέννησης Αρκαλοχωρίου που γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής χάνοντας με 75-70 από την Πεντέλη εκτός έδρας στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου.

Μετά από ένα όχι και τόσο καλό πρώτο ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 40-35 στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση μείωσε την διαφορά και ξαναμπήκε στην διεκδίκηση του ματς για να πάμε σε ένα εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο η ομάδα του Μύρωνα Παπαδάκη πήρε προβάδισμα 5 πόντων 3,5 λεπτά πριν απο την λήξη του αγώνα με 63-68 αλλά η Πεντέλη δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και με σερί 6-0 πέρασε και πάλι μπροστά με 69-68 1.59΄΄ πριν τη λήξη του ματς και με σωστή διαχείριση οι γηπεδούχοι ήταν πιο εύστοχοι στα κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης και πήραν τελικά την νίκη με 75-70.