Τα έκανε μαντάρα στο Νίκη Βόλου- Λεβαδειακός ο Διαμαντόπουλος, και ξεσήκωσε τους Βολιώτες

Ο Λεβαδειακός έφυγε με ένα πολύ σημαντικό διπλό από την έδρα της Νίκης Βόλου χάρη στο buzzer beater του Λιάγκα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Από την πλευρά της, η ομάδα της Θεσσαλίας ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Πέττα λίγα δευτερόλεπτα με το γκολ, με τα παράπονα για τη διαιτησία να είναι αρκετά.

Συγκεκριμένα στο στρατόπεδο της Νίκης «βράζουν» με τον Διαμαντόπουλο καθώς ζήτησαν επιθετικό φάουλ στη φάση του 0-1 από τον Λεβαδειακό ενώ διαμαρτύρονται και για πέναλτι λίγα λεπτά μετά και πριν την αποβολή του Πέττα για χέρι στην περιοχή των Βοιωτών.

Με την ολοκλήρωση του αγώνα, υπήρξε αρκετή ένταση αλλά και αποδοκιμασίες από την εξέδρα προς τον Έλληνα διαιτητή. Παράλληλα στα επίσημα social media, η ομάδα έγραψε: «Συγχαρητήρια στην ομάδα μας. Σήμερα ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΑΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ. ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!»

Πηγή: gazzeta.gr