Φιολιτάκης: «Ρισκάραμε και δικαιωθήκαμε»

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, η Αγία Βαρβάρα πήρε τη νίκη απέναντι στα Κανάρια σε ένα ματς που σημειώθηκαν 7 γκολ (4-3).

Ικανοποιημένος με αυτήν την εξέλιξη δήλωσε ο προπονητής της Αγίας Βαρβάρας, Γιώργος Φιολιτάκης, κυρίως για τον τρόπο με τον οποίο ήρθε η νίκη:

Ήταν μια πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα μας ειδικά με τον τρόπο που ήρθε.

Για ακόμη ένα παιχνίδι δημιουργήσαμε σωρεία ευκαιριών και κόντρα στη ροή του αγώνα βρεθήκαμε να χάνουμε 2-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πιέσαμε πολύ τον αντίπαλο και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε αλλά και πάλι ενώ σπαταλούσαμε ευκαιρίες ο αντίπαλος μας βρέθηκε ξανά μπροστά στο σκορ.

Μετά από αυτό το γκολ ρισκάραμε πολύ στην επίθεση και στο τέλος δικαιωθήκαμε με την ανατροπή του σκορ στις καθυστερήσεις.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την άρνηση τους να χάσουν σήμερα. Εύχομαι καλή συνέχεια στην αξιόλογη ομάδα των Καναριών!»