Ένα γκολ της “χρυσής” αλλαγής, Χαρατσή, ήταν αρκετό για την Χερσόνησο!

Πήρε τη νίκη με την λύση από τον πάγκο η Χερσόνησος “Palmera Beach”

Με γκολ του Χαρατσή στο 75′ η Χερσόνησος κατάφερε να “κάμψει” την σθεναρή αντίσταση του Κεραυνού και να επικρατήσει με σκορ 1-0 παραμένοντας σε τροχιά τριπόντων.

Από την πλευρά του ο Κεραυνός προσπάθησε, όμως για μία ακόμη αγωνιστική έμεινε μακριά από τα θετικά αποτελέσματα.

Το πρώτο μισάωρο είχε την Χερσόνησο “Palmera Beach” να κρατάει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της και να έχει μία μικρή υπεροχή χωρίς όμως την μεγάλη φάση μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο 31′ ήρθε η πρώτη μεγάλη φάση με τον Θεοδωράκη να σημαδεύει το δοκάρι μετά από σουτ που επιχείρησε!

Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Χερσόνησος “Palmera Beach” έχασε μία ακόμη μεγαλύτερη ευκαιρία καθώς ο Θεοδωράκης αστόχησε από την άσπρη βούλα σε πέναλτι με τον Αμπατζή να αποκρούει και να κρατάει το 0-0!

Αυτή η φάση συζητήθηκε καθώς αμφισβητείται από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι υποστηρίζουν πως δεν υπήρξε κάποια παράβαση.

Στο 42′ το πλασέ του Κούγιου από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Χερσονήσου και έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι την ανάπαυλα.

Η πρώτη καλή φάση στην επανάληψη άνηκε στους γηπεδούχους με τον Αμπατζή να αποκρούει εντυπωσιακά ένα σουτ μέσα από την περιοχή στο 50′!

Στην συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, όμως στο 75′ η Χερσόνησος κατάφερε τελικά να κάνει το 1-0 με τον Χαρατσή και να το κρατήσει μέχρι το τέλος με αποτέλεσμα να πανηγυρίσει μία ακόμη σημαντική νίκη συνεχίζοντας στα τρίποντα!

Χερσόνησος: Λεοντιάδης, Μότσος, Φερεντίνος, Ψωρογιάννης, Καπετανάκης, Μαστοράκης, Μαυρής, Ντρεϊάι (46′ Χιλά), Θεοδωράκης, Κομσίου (46′ Χαρατσής), Χατζιάι

Κεραυνός: Αμπατζής, Βασιλάκης (73′ Μαυροζαχαράκης), Γωνιανάκης, Κουλτζής, Λέλεκας, Μαυρογιαννάκης Α. (60′ Καλλέργης), Ρωμανάκης, Κωνσταντακόπουλος (77′ Κουμάκης), Μαυρογιαννάκης Δ. (73′ Χριστοδουλάκης), Κεραλάκης, Κούγιος (60′ Ραπανάκης)