«Χ»ωρίς νικητή το ντέρμπι των «Αγίων»

Πολύ δυνατό παιγνίδι έγινε στο γήπεδο του Κρουσώνα όπου ο Άγιος Δημήτριος και η Αγία Βαρβάρα αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2 για το πρωτάθλημα της Α1 της ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο ημίχρονο η υπεροχή ήταν μοιρασμένη για τις δύο ομάδες και το 1-1 διαμορφώθηκε με δύο πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής κ. Μάτσας.

Πρώτα στο 28΄ ο Γιαλιτάκης ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα Γαλανάκη και ο Χατζηγεωργίου έκανε το 0-1 και στο 35΄ σε χέρι του Φωτάκη μέσα στην περιοχή, ο Γιαννόπουλος ισοφάρισε σε 1-1

Στην επανάληψη ο Άγιος Δημήτριος ήταν καλύτερος, διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 72΄ από κάθετη πάσα του Μανιαδή ο Παπαδάκης με πλασέ νίκησε το Δαμιανάκη κάνοντας το 2-1.

Η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να απαντήσει στο 86΄ όταν ο Ανδρικάκης εκμεταλεύτηκε το λάθος του Γαλανάκη και με ψηλοκρεμαστό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Γαλανάκης, Δουκιαντζάκης( 78΄ Μπρίνταλος), Γωνιανάκης(84΄ Βενιανάκης), Γιαννόπουλος, Χουδετσανάκης, Παπουτσιδάκης, Μπελαδάκης, Ψωμάς, Παπαδάκης, Μανιαδής, Γερομαρκάκης (28΄ Φανιουδάκης λ.τρ. 51΄ Μιχαηλίδης)

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ: Δαμιανάκης, Φωτάκης, Καμπάνης, Σιαπλαούρας, Μαρής, Ανδρικάκης, Γιαλιτάκης, Σαιτάκης, Χατζηγεωργίου(65΄ Κουκλίδης), Χασουράκης, Παπαγγελής