Χωρίς πρόβλημα η Χερσόνησος στο τελευταίο της εντός, 4-0 τον Ποσειδώνα

Μια αγωνιστική πριν το φινάλε της Α1 ΕΠΣΗ και η Χερσόνησος ολοκλήρωσε με ευρεία νίκη τις εντός έδρας υποχρεώσεις της, δίνοντας χαρά στον κόσμο της, κάτι που άλλωστε έκανε όλη τη χρονιά μέσω της εξαιρετικής πορείας που διέγραψε.

Η ομάδα του Άγγελου Βαρδάκη επικράτησε του Ποσειδώνα με σκορ 4-0 για την 29η στροφή του πρωταθλήματος.

Στο σκορ άνοιξε αρκετά νωρίς, περίπου στο 10′, ο Κομσίου με 1-0 να είναι σκορ ημιχρόνου. Ο ίδιος παίκτης με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου έκανε δύο τα τέρματά του αλλά και τα τέρματα της ομάδας του.

Το 3-0 ήρθε από πόδι των φιλοξενούμενων ενώ το 4-0 σημείωσε με πλασέ ο Φρόκου, που βρέθηκε απέναντι από τον Βασιλάκη και τον νίκησε.

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ: Ντότση, Ψωρογιάννης, Φερεντίνος, Ντελάκης, Πέκι, Κομσίου, Φρόκου, Αρχοντάκης, Στεργίου, Τραπιέρης, Καπετανάκης

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Βασιλάκης, Σωμαράκης, Μαυράκης, Κουρλετάκης, Ασλαματζίδης, Ανδρεαδάκης, Τζωρμπατζάκης, Μαγάκης, Κιουπάκης, Μποζατζίδης, Λαδωμένος