“Γκρέμισε” την Αγία Βαρβάρα από την κορυφή το Ασήμι!

Πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη για το Ασήμι

Μετά την τεράστια πρόκριση κόντρα στον Ανθεστίωνα για το Κύπελλο ΕΠΣΗ το Ασήμι πήρε ένα μεγάλο τρίποντο και για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ επικρατώντας με σκορ 2-0 της Αγίας Βαρβάρας και γκρεμίζοντας την από την κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Στέλιου Ανωγειανάκη πέτυχε από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και έτσι έφτασε σε αυτό το σπουδαίο τρίποντο.

Το Ασήμι πήρε κεφάλι στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέρκη λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους και έτσι πήγε στην ανάπαυλα προηγούμενο με σκορ 1-0.

Στην επανάληψη η Αγία Βαρβάρα προσπάθησε να φτάσει στην ισοφάριση, όμως και οι γηπεδούχοι έψαξαν το δεύτερο τέρμα, το οποίο τελικά ήρθε στο 75′ με τον Ξαγοραράκη.

Αυτό το τέρμα ουσιαστικά έκρινε και την αναμέτρηση καθώς στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι και η Αγία Βαρβάρα έπεσε από την κορυφή.

Ασήμι: Κασμερίδης, Αβανίδης, Ξαγοραράκης, Χατζηπαυλίδης, Αντωνάκης, Μακράκης, Μπέρκης, Ντομπρονίκου, Σφακιανάκης, Χατζηκωνσταντίνου, Ψωμάς

Αγία Βαρβάρα: Μυλωνάκης, Ανδρικάκης, Δουκιαντζάκης, Καμπάνης, Μαρής, Καλαϊτζάκης, Σαϊτάκης, Σόρα, Χασουράκης, Γιαλυτάκης, Χατζηγεωργίου