Με “χρυσό” σκόρερ τον Πλιάτσικα στο 97′ τον βαθμό στον Πειραιά ο Ερμής Ζωνιανών!

Πολύ σημαντικός βαθμός για τον Ερμή Ζωνιανών στον Πειραιά στις καθυστερήσεις

Την πρώτη του νίκη μέσα από τα χέρια του έχασε ο Ατρόμητος Πειραιά. Η ομάδα του Πέτρου Δημητρίου ήταν για 96′ μπροστά στο σκορ με 1-1, όμως ο Ερμής Ζωνιανών έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από το γήπεδο του Ρέντη, ισοφαρίζοντας στο 97′ στο τελικό 1-1.

Στην εξ αναβολής πρεμιέρα του 4ου Ομίλου, ο Ατρόμητος Πειραιά παρά τις σοβαρές του ελλείψεις, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 44′ με τον Μουκίδη.

Όμως ο Ερμής πίεσε στην επανάληψη και έσωσε την παρτίδα στο 97′, χάρη στο γκολ του Πλιάτσικα.

Έντονες διαμαρτυρίες έχουν οι Καμινιώτες για τα λεπτά καθυστερήσεων που έδωσε ο διαιτητής της συνάντησης Σπυρίδων Νικολάου(Αθηνών).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ(Πέτρος Δημητρίου): Μπονατάκης, Πάππος, Παπαθανασίου, Μύρκος, Παπασταύρου(71′ Ζορμπάς), Μουκίδης, Σπανός, Κοζάκης, Χοτζάι(78′ Κοντάκος), Κωτσαρίδης, Ντούνης(78′ Αλεξανδράκης).

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Στέλιος Κοζανίδης): Χρήστου, Ρουμπάκης (72’ Ν. Ζερβός), Γεμιστός, Σαρρής (46’ Αυγουστάκης), Πλιάτσικας, Μπαμπουλάκης, Σκουτέλης, Κεφαλούκος, Κωστάκης (46’ Βιτώρος), Κουκούλης, Τουρνάκης (46’ Αριστεινίδης, 53’ λ.τ. Γκελοσάνι).

Πηγή: soccerlive.gr