Δεν παρατάει τόσο εύκολα τα όπλα ο Ερμής

Ο Ερμής επέστρεψε μετά από πολλά χρόνια στην Γ’ Εθνική και ήδη έχει αρχίσει να βρίσκει τα πατήματα του.

Έπειτα από τέσσερις αγώνες στους οποίους μετρά μια νίκη, δύο ισοπαλίες και μια ήττα από τον Αλμυρό, ο πρωταθλητής Ερμής θέλει να αποδείξει ότι επέστρεψε για να μείνει στις εθνικές κατηγορίες, ενώ μέχρι στιγμής του ταιριάζει γάντι ο χαρακτηρισμός της δυσκολοκατάβλητης.

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ από την συμπολίτισσα Επισκοπή το συγκρότημα του Στέλιου Κοζανίδη κατάφερε να αποφύγει την ήττα με το 2-2 είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο ικανός τεχνικός όπως και κάθε προπονητής σε όλον τον κόσμο θέλει οι παίκτες του μάχονται με τον ίδιο ζήλο και αυταπάρνηση από το 1ο μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στο παιχνίδι και χάρη σε αυτή τη φιλοσοφία, ο Ερμής δεν τα παράτησε και σε ένα παιχνίδι που θεωρούταν χαμένο ισοφάρισε σε 1-1 στο 90+7′ με μια από τις μεταγραφές του, τον Πλιάτσικα, αποδεικνύοντας πως δεν καταθέτει εύκολα τα όπλα, ακόμα και όταν δεν είναι η μέρα του, ακόμα κι αν έχει προηγηθεί ένα δύσκολο ταξίδι, ακόμη και αν όλα φέρονται να είναι εναντίον του.