Ηράκλειο Ο.Α.Α: Κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο Δάφνη και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες (66-70)

Μια από τις καλύτερες φετινές της εμφανίσεις πραγματοποίησε την Τετάρτη η ομάδα μπάσκετ του Ηράκλειο Ο.Α.Α η οποία κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο του 3ου ομίλου της National League 2 Δάφνη Δαφνίου έφτασε μια ανάσα από μια μεγάλη νίκη αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 66-70.

Η ομάδα του Αλ. Πετράκη προηγήθηκε με την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου με 21-20 και διατήρησε το μικρό αλλά σημαντικό προβάδισμα της και με την λήξη του ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν όμως το Ηράκλειο έβρισκε τον τρόπο να είναι μπροστά και έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενο με 54-53 σε ένα ματς που πήγαινε πόντο πόντο. Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο το Ηράκλειο Ο.Α.Α λύγισε στις λεπτομέρειες και γνώρισε μια άδικη ήττα με 66-70.

Πρώτος σκόρερ για την κρητική ομάδα ήταν ο Κατσούρι που σημείωσε 18 πόντους με 1 τρίποντο ενώ από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μιχάλογλου που πέτυχε 21 πόντους.

Τα Δεκάλεπτα: 21-20, 41-38, 54-53, 66-70

Ηράκλειο (Πετράκης): Κατσούρρι 18(1), Καμαρινός 5, Λεφής 8, Αναστασάκης 11(1), Πέτρου 10(2), Σαρρής 4, Πετράκης 3, Μαρτίνα 7(1).

Δάφνη (Στρατικόπουλος): Μιχαλόγλου 21, Δελίδης 6(1), Χίνης 4, Γιαννακόπουλος, Φραγκούλης, Μπένος 10, Παπαδόπουλος 14(1), Μανωλάτος 2, Μπήλιος 13(3), Παπανικολάου, Γιαννόπουλος.