Ντάγκινης: «Ακόμα ένα ματς που δεν εκμεταλλευτήκαμε τις φάσεις μας»

Στο primesport.gr μίλησε ο Μπάμπης Ντάγκινης μετά την ήττα της Μινωικής με 1-0 από τον Ρωμανό στην Ελιά.

O κόουτς της «Μπάρτσα» τόνισε ότι για ακόμα ένα ματς δεν εκμεταλλεύτηκαν τις φάσεις που είχαν κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να δεχθούν ακόμα μία ήττα.

Διαβάστε αναλυτικά τα όσα είπε ο τεχνικός της Μινωικής:

«Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε δυο καθαρές ευκαιρίες με τον Κουρουγκιαβούρη  Μ.αλλά δεν καταφέραμε να ανοίξουμε το σκορ. Ενώ πιστεύω ότι είχαμε την υπεροχή πήγαμε με το 0-0 στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς πήγε καθαρά στη δύναμη, σε μονομαχίες και όποια ομάδα έβαζε το γκολ θα είχε και το προβάδισμα για τη νίκη. Ευτύχησε ο Ρωμανός σε μία φάση να βάλει το γκολ, σε αντίθεση με εμάς που δεν μπορέσαμε παρά την προσπάθεια μας να ισοφαρίσουμε. Το παιχνίδι έληξε 1-0 εις βάρος. Για ένα ακόμα ματς δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες που μας δόθηκαν κάτι που είχε ως αποτέλεσμα να έρθει άλλη μία ήττα για την ομάδα μας. Θέλω να ευχαριστήσω τον Ρωμανό για την φιλοξενία και εύχομαι καλή συνέχεια»