Χορταστική νίκη για τον ΟΦΑ 4-2 τον Άγιο Δημήτριο

Τα δόντια του από την πρεμιέρα έδειξε ο ΟΦΑ που επικράτησε με 4-2 του Αγίου Δημητρίου.

Το παιχνίδι αποτέλεσε διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου καθώς σημειώθηκαν

Οι γηπεδούχοι απέδωσαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο στην μεγαλύτερη διάρκεια και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε ο Καλομοίρης στο 25‘ που έκανε το 1-0 με πλασέ μετά από εξαιρετική πάσα του Αουίντα.

Επτά λεπτά αργότερα ο Σαμωνάκης με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Ο Καλομοίρης  μετά από πάσα του Κενδριστάκη στο 41 ‘  με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και διαμόρφωσε το 3-0  που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Ο  χορός των γκολ συνεχίστηκε και στην επανάληψη αυτή την φορά με τους φιλοξενούμενους να γίνονται συμπρωταγωνιστές.

Στο 49΄ ο Αεράκης με ψηλοκρεμαστό σουτ μείωσε σε 3-1

Στο 60 ο ΟΦΑ πηρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Κενδριαστάκη με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή για να έρθει στο επόμενο ακριβώς λεπτό ο Γαλανάκης με πλασέ από πλάγια θέση μέσα από την μεγάλη περιοχή να διαμορφώσει το 4-2

Από το σημείο αυτό και μετά ο ΟΦΑ σημάδεψε δυο φορές τα δοκάρια του Μπάμπη με τον Καλομοίρη και τον Ελευθερίου στο 70 και στο 72 αντίστοιχα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΟΦΑ:Zεφί, Μαζιτζής, Βισκαδουράκης, Γαλανάκης, Μουρτζάκης,Σαμωνάκης, Κουκουλιτάκης, Αουίντα, Ελευθερίου, Καλομοίρης, Κενδριστάκης
Αγιος Δημήτριος: Μπάμπης, Βιτσαξάκης, Γαλανάκης, Κοκολογιαννάκης, Μπεζάνι, Ρουμπάκης, Μάτσας, Μανιαδάκης, Μπελαδάκης, Λαγογιάνης