“Καθάρισε” από το πρώτο ημίχρονο με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νοδαράκη ο Ρωμανός!

Νέα νίκη και τρίποντο με πρωταγωνιστή τον Νοδαράκη για τον Ρωμανό

Την δεύτερη του συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Ρωμανός με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νοδαράκη που πέτυχε χατ-τρικ!

Πέραν από τα γκολ του Νοδαράκη δίχτυα βρήκε λίγο πριν το τέλος και ο Διακάκης για να διαμορφώσει το τελικό 4-0.

Από την πλευρά του το Ασήμι δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα και να πάρει κάτι από το ματς.

Ο Ρωμανός μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 8′ με πλασέ εντός περιοχής από τον Νοδαράκη πήρε νωρίς το προβάδισμα!

Λίγο αργότερα η ομάδα της Ελιάς έκανε δύο τα τέρματα της και πάλι με τον Νοδαράκη, ενώ ο ποδοσφαιριστής του Ρωμανού ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ-τρικ στο 25′ δίνοντας διαστάσεις στο προβάδισμα της ομάδας του, 3-0!

Στα εναπομείναντα λεπτά του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι με το 3-0 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Το τελικό 4-0 για τον Ρωμανό σημείωσε στο 84′ ο Διακάκης από την άσπρη βούλα με την ομάδα της Ελιάς να πανηγυρίζει το δεύτερο συνεχόμενο τρίποντο της στο πρωτάθλημα.

Ρωμανός: Κασσωτάκης, Μπαλάφας, Περγαντής, Ζερβός, Κομνηνός Α., Μαυρομάτης, Σαριδάκης, Κομνηνός Ι., Νοδαράκης, Μαρκόπουλος, Παχάκης

Ασήμι: Γρηγοράκης, Αβανίδης, Ντόκο, Ξαγοραράκης, Διαλυνάς, Χατζηπαυλίδης, Παπουτσιδάκης, Μπέρκης, Ψωμάς, Ψυχαράκης, Χατζηκωνσταντίνου