Αναγέννηση Αρκ. : Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα απέναντι στον Μίλωνα (65-60)

Tην πρώτη της φετινή νίκη στο πρωτάθλημα της National League 1 σημείωσε το Σάββατο το απόγευμα στο Κλειστό “Δύο Αοράκια” η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου η οποία κέρδισε με 65-60 τον μαχητικό Μίλωνα για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

Η Αναγέννηση έκανε ένα πολύ καλό πρώτο δεκάλεπτο τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά και προηγήθηκε με τη λήξη του με 22-10. Στο δεύτερο δεκάλεπτο στα πρώτα λεπτά ο Μίλων κατάφερε να ροκανίσει την διαφορά και να την έχει για αρκετή ώρα σε μονοψήφιο αριθμό πόντων με το ημίχρονο να λήγει με την ομάδα του Μυρ. Παπαδάκη να προηγείται με 34-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση προς το τέλος του κατάφερε να ελέγξει καλύτερα το παιχνίδι και να το κλείσει με διαφορά δέκα πόντων (54-44).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Μίλων πάλεψε παλικαρίσια να διεκδικήσει το ματς και μείωσε την διαφορά 6 λεπτά πριν από το τέλος του ματς στους 5 πόντους (56-51).

Η διαφορά αυτή παρέμεινε πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με την Αναγέννηση να κάνει σωστή διαχείριση του υπέρ της σκορ και να παίρνει δίκαια στο τέλος τη νίκη με 65-60.

Τα δεκάλεπτα: 22-10, 34-27, 54-44, 65-60

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Ελάμε 18 (1), Ραζής 8 (1), Παπαδάκης 5 (1), Κουρέπης 6, Χείλαρης 5, Σπυριδάκης 7 (1), Κατσούρρι 14 (1), Μητρόπαπας 2, Βερτούδος, Κριθινάκης, κουκιαδάκης.

Μίλων (Κουρμούλης): Σταθόπουλος 4, Δημάκος 11 (1), Μοτσενίγος 6 (1), Μαράκης 16, Πολέμης 8 (2), Τσόχλας 6 (1), Οικονομόπουλος 7 (1), Σκορδάς 2.