Μπάσκετ: Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στη Δάφνη η Αναγέννηση Αρκ. (81-76)

Tην δεύτερη ήττα της στο πρωτάθλημα και αυτή εκτός έδρας γνώρισε η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου το Σάββατο το απόγευμα στο Κλειστό “Μιχ. Μουρούτσος” χάνοντας με 81-76 από την Δάφνη στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της National League 1.

Όπως και στο παιχνίδι με τον ΑΠΑΣ Νάξου “Τα Φανάρια’ έτσι και αυτό με την Δάφνη ήταν ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες στις οποίες ήταν καλύτερη η Δάφνη και δίκαια πήρε τη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Μυρ. Παπαδάκη μπήκε πιο καλά στο ματς και με την λήξη του προηγήθηκε με 16-18. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως η Αναγέννηση ήταν πολύ κακή στην άμυνα αλλά και στην επίθεση δέχθηκε 22 πόντους και σημείωσε μόλις 12 με αποτέλεσμα η Δάφνη να προηγηθεί στο ημίχρονο με 38-30.

Η διαφορά αυτή κρατήθηκε στα ίδια επίπεδα και στο τρίτο δεκάλεπτο υπέρ της γηπεδούχου ομάδας (61-52) και παρότι στο τέταρτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση πάλεψε να διεκδικήσει τη νίκη μέχρι τέλους εν τέλει δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 81-76.

Από την Δάφνη ξεχώρισε ο Μουστόπουλος που σημείωσε 18 πόντους, ενώ από την Αναγέννηση φοβερό ματς έκανε ο Κουρέπης που πέτυχε 22 πόντους οι οποίοι όμως δεν ήταν αρκετοί για να δώσουν την πολυπόθητη νίκη στην ομάδα του.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 38-30, 61-52, 81-76

Δάφνη (Ζαβός): Τζιβελέκας 13 (1), Παπανικολάου 12, Καράμπουλας 12 (1), Μουστόπουλος 18, Τοπάλι 4, Γιαννίκος 9 (3), Κερασοβίτης 3 (1), Έξαρχος 9 (1), Μαραγκόπουλος 1.

ΑΣΑ Αναγέννηση (Παπαδάκης): Χείλαρης 11 (2), Κουρέπης 22, Ραζής 6, Ελάμε 18 (1), Παπαδάκης, Βερτούδος 12 (4), Κατσούρρι 4, Σπυριδάκης 1, Μητρόπαπας.