Στις Αρχάνες είναι ανίκητος ο Γιούχτας, 1-0 τον Αστέρα Καισαριανής!

Με μία πληθωρική εμφάνιση μπροστά, εμπνέοντας σιγουριά πίσω, ο Γιούχτας επικράτησε 1-0 του Αστέρας Καισαριανής, τον οποίο και υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Μανόλη Σουτζή, δημιούργησε πολλές προϋποθέσεις για γκολ, κατάφερε να σκοράρει στο 36ο λεπτό, με τον Παυλίδη να μετουσιώνει σε ασίστ τη σέντρα του Σουρνάκη από δεξιά, αμύνθηκε σθεναρά στο δεύτερο ημίχρονο, όπου το σύνολο του Γιώργου Τσαμόπουλου, έψαξε μετ’ επιτάσεως την ισοφάριση, κατάβάλλοντας στο κάστρο της στις Αρχάνες, έναν ιδιαιτέρως αξιόλογο αντίπαλο.

Οι Αρχανιώτες που είχαν ως καλύτερο ημίχρονο στο ματς, το πρώτο, διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι που δεν δόθηκε σε μαρκάρισμα πάνω στον Παπαδομιχελάκη, ενώ στιγμές νωρίτερα είδε ένα τέρμα του Παυλίδη να ακυρώνεται, αλλά και ένα ακόμα προς το τέλος του ματς για τον ίδιο λόγο.

Τελικό σκορ 1-0 για τον Γιούχτα, που έκανε το 3×3 στην έδρα του, ρίχνοντας στο καναβάτσο και τον Αστέρα Καισαριανής!

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Σέντρα στο ματς!

10’ Σέντρα Σουρνάκη, κεφάλια Γαϊτανίδη στο δεύτερο δοκάρι, μπλόκαρε ο Μιχελής.

13’ Πάσα προς τα πίσω του Γαϊτανίδη στο Σουρνάκη που βρισκόταν λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, το σουτ του δεύτερου στην κίνηση πέρασε ψηλά αουτ.

15′ Μεγάλη στιγμή για τον Γιουχτα, πάσα Γαϊτανίδη για τον Παυλίδη που μπήκε αριστερά στην περιοχή, επιχείρησε ένα πλάγιο σουτ που «έγλειψε» το δοκάρι!

17′ Κόρνερ Μακρυγιαννάκη, κεφάλια από τον προωθημένο Ρέτζο, άουτ

18’ Ο Αστέρας πάτησε περιοχή με τον Μακατουνάκη να δέχεται φάουλ και τη μπάλα να περνάει προς το τέρμα που όμως ο Μπουρσέλης έδιωξε πάνω στη γραμμή!

24’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Γιούχτα! Ωραία κοντινή κάθετη Παυλίδη για τον Πιστικό που βρέθηκε μόνος απέναντι στο τέρμα και έστειλε τη μπάλα σύριζα αουτ!

27’ Ο Γαϊτανίδης έγινε αποδέκτης της μπάλας μπροστά από το Μιχελή και την έστειλε πάνω του!

37′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! Ο Παυλίδης έπειτα από πάσα του Σουρνάκη νίκησε τον Μιχελή και άνοιξε το σκορ!

40’ Ο Παυλίδης μέσα από την περιοχή πλασάρει εύστοχα όμως το γκολ ακυρώνεται ως οφ σάιντ.

41’ Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι πάνω στον Παπαδομιχελάκη.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Γιούχτα να προηγείται του Αστέρα Καισαριανής με 1-0, χάρη στο γκολ του Παυλίδη.

56’ Μπαλιά Ραχίμ στον Παληγιώργο, μέσα στην περιοχή ο δεύτερος θα σουτάρει στέλνοντας την αουτ!

60’ Σουτ Μακρυγιαννάκη, μπλόκαρε ο Μακατουνάκης.

60’ Τρομερή στιγμή για τον Αστέρα. Πάσα Ραχίμ με αποδέκτη το Σάμιος μέσα στην περιοχή, σουτ από τον δεύτερο εξ επαφής, στην αγκαλιά του Μακατουνάκη!

62’ Εκτέλεση κορνερ Γαϊτανίδη, με τα ακροδάχτυλα σε νέο κορνερ ο Μιχελής

70′ Σουτ του Πιστικού μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο Μιχελής.

78’ Φάουλ Ζέλο, πέφτει στη γωνία του και διώχνει σε κορνερ ο Μακατουνάκης!

89’ Δεύτερο ακυρωθεν γκολ για τον Γιούχτα, ξανά με τον Παυλίδη που υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

96′ Προσπάθεα του Ραχίμ από δεξιά, όμως το σουτ κατέληξε πολλά μέτρα άουτ.

Γιούχτας (Μανόλης Σουτζής): Μακατουνάκης, Φαζός, Παπαδομιχελάκης, Σουρνάκης, Γαϊτανίδης, Μπουρσέλης, Παυλίδης (89′ Ορφανουδάκης), Φουκαράκης, Δασκαλάκης (89′ Πατινιώτης), Τζανής, Πιστικός

Αστέρας Καισαριανής (Γιώργος Τσαμόπουλος): Μιχελής, Γρηγοριάδης (46′ Ραχίμ), Μαγγανάς (87′ Μκρτσιαν), Μακρυγιάννης (76′ Ζέλο), Μπακαούκας, Παληγιώργος, Παπαγεωργίου, Σάμιος, Σταμούλης, Χασιώτης, Ρέτζο